اظهارات نماینده مجلس درباره طرح تعطیلی مدارس در زمستان


فاطمه سعیدی با اشاره به موضوع کاهش تعطیلات طولانی مدارس در تابستان و ایجاد تعطیلات زمستانی، گفت: ورود وزیر تازه نفس آموزش و پرورش به این مهم ضروری است چراکه مدت‌هاست این موضوع از سوی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف مطرح شده اما ابتر باقی مانده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعطیلات طولانی مدارس در تابستان و مخالفت برخی با تغییر زمان آغاز مدارس به دلیل نوستالژی پیرامون اول مهر، افزود: با این وجود کیفیت زمستان و تابستان استان‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است لذا باید این مهم را مدنظر قرار داد.

وی با بیان مثالی در این خصوص افزود: چرا دانش‌آموزان مناطق سردسیر باید در سرمای سخت به مدرسه بروند یا مدارس آن‌ها به دلیل سرما تعطیل شود و آن‌ها آسیب آموزشی ببیند اما تمام تابستان که فرصت خوبی برای رفت و آمد است را تعطیل باشند.

سعیدی آلودگی شهرهای بزرگ در زمستان را دلیل دیگری برای تعطیلات زمستانی دانست و گفت: طرح تعطیلات زمستانی که به تازگی از سوی وزیر آموزش نیز مورد اشاره قرار گرفته باید در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح و مورد بررسی قرار بگیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه باید به این مهم ورود جدی و پیگیر داشت، اظهارکرد: مشکلات آموزش و پرورش به قدری متعدد و عدیده است که در دست گرفتن این مهم برای آن‌ها کار مشکلی است به همین دلیل دستگاه‌های مرتبط دیگر باید در این زمینه به آموزش و پرورش کمک کنند.لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *